Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika.

HARMONOGRAM ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

01.09.2014 r.

KLASY   I  -   III

8.45- ZBIÓRKA W SALACH  LEKCYJNYCH

9.00- UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO

W SALI GIMNASTYCZNEJ

10.30 - MSZA ŚWIĘTA -KOŚCIÓŁ

ŚW. DUCHA ( KLASY I – VI)

KLASY  IV – VI

10.30 - MSZA ŚWIĘTA – KOŚCIÓŁ

ŚW. DUCHA ( KLASY I – VI)

11.30 - UROCZYSTA INAUGURACJA

ROKU SZKOLNEGO W SALI

GIMNASTYCZNEJ

11.45- SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI

W SALACH LEKCYJNYCH

STYPENDIUM SOCJALNE

w roku szkolnym 2014/2015

Informacje dotyczące stypendium szkolnego.

Oświadczenie o dochodach.

Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego.

WYPRAWKA SZKOLNA

Termin składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2014r. - "Wyprawka szkolna" do dnia 04.09.2014r.

Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników szkolnych.

Opłaty za obiady - wrzesień, październik

Opłatę należy dokonać na rachunek bankowy Szkoły:

w tytule płatności należy umieścić: „żywienie za miesiąc…”, imię , nazwisko,

klasę ucznia.

Wysokość opłaty za wrzesień wynosi 63 zł płatne do 5 września 2014r.

Wysokość opłaty za październik wynosi 69 zł płatne do 20 września 2014r.

(14 październik jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych – możliwość odliczenia).

Możliwość podpisywania umów na obiady tylko do 29.08.2014r.

Rekrutacja

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika odbywa się na zasadach ujętych w regulaminie rekrutacji.

Informacja odnośnie rekrutacji.

Ulice należące do obwodu Szkoły Podstawowej nr 1

Regulamin rekrutacji.

Zgłoszenie (załącznik nr 1).

Wniosek (załącznik nr 2).

Oświadczenie (załącznik nr 3).

Oferta szkoły

Wysoko wykwalifikowana kadra dba o harmonijny rozwój intelektualny, etyczny, emocjonalny i fizyczny naszych uczniów, o stworzenie szkoły przyjaznej dziecku.

Poza systematycznie modernizowanymi i doposażonymi salami lekcyjnymi uczniowie mają do dyspozycji dwie pracownie komputerowe, bibliotekę z centrum multimedialnym, świetlicę , stołówkę szkolną oraz dwie sale gimnastyczne : dużą – o bardzo wysokim standardzie i małą na zajęcia gimnastyki korekcyjnej

Stosujemy nowoczesne metody i formy pracy z dziećmi, biorąc pod uwagę zróżnicowanie potrzeb i zdolności uczniów, dążymy do zapewnienia warunków rozwoju każdemu z nich.

Twórcza kadra pedagogiczna realizuje założenia regionalnego programu wczesnej edukacji dzieci: PEWNIAK

Klasy I uczestniczą w projekcie edukacyjnym : ,,Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy ” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Formą uatrakcyjnienia procesu dydaktycznego są również organizowane co roku tzw. ,,żywe lekcje ” przyrody, historii, lekcje muzealne, spotkania z ciekawymi ludźmi, wyjścia do Planetarium Śląskiego, warsztaty ekologiczne, atrakcyjne wycieczki edukacyjne i krajoznawcze oraz wyjazdy uczniów klas trzecich na tzw. zieloną szkołę itp.

Stwarzamy uczniom możliwości do rozwoju zainteresowań i umiejętności. Służą temu zajęcia pozalekcyjne kół zainteresowań i artystycznych :
- Koło historyczne
- Koło j. angielskiego
- Koło przyrodnicze
- Koło informatyczne
- Kolo plastyczne
- Koło muzyczne
- Kolo teatralne
- Koło polonistyczne
- Koło matematyczne
- Koło origami
- SKS

Swoją wiedzą , uzdolnieniami i nabytymi umiejętnościami nasi uczniowie wykazują się podczas licznych szkolnych konkursów , które maja już wieloletnią tradycję. Co roku bierzemy także udział w konkursach miejskich, wojewódzkich i ogólnopolskich ( Kangur, Alfiki , Konkurs Interdyscyplinarny ), odnosząc znaczące sukcesy.

Dbamy o edukację kulturalną naszych podopiecznych – współpracujemy z DK ,,Chemik”, Centrum Kultury, Muzeum Miejskim, katowickimi kinami, Krakowską i Beskidzka Agencją Artystyczną , Narodowym Teatrem Edukacji z Wrocławia. Nasi uczniowie uczestniczą w cyklicznych zajęciach Małej Akademii Jazzu, spektaklach teatralnych i seansach filmowych.

Różnorodną ofertę edukacyjną wspomagamy również własna działalnością kulturalną – organizujemy liczne imprezy , w które angażujemy cała społeczność uczniowską- przedstawienia okolicznościowe, Święto Patrona, tzw. ,,Kolorowe dni ”,tematyczne dyskoteki, itp.

Przygotowujemy uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym. Od klasy I stwarzamy im warunki do nabywania umiejętności wyszukiwania, porządkownia i wykorzystywania informacji z Internetu i mediów.

Uczniowie potrzebujący wsparcia mogą liczyć na pomoc szkolnych pedagogów i reedukatorów . Indywidualne i grupowe zajęcia z nimi pomagają pokonać trudności i służą wyrównaniu szans.

Dbamy o zdrowie , rozwój fizyczny oraz kondycję i sprawność naszych uczniów. Prowadzimy gimnastykę korekcyjną, zajęcia rekreacyjno-ruchowe, organizujemy wyjazdy na narty, do Aquaparku, coroczny turniej unihocka, dzięki czemu nasi uczniowie od lat plasują się w sportowej czołówce miasta.

Jednym z naszych priorytetów jest integracja ze społecznością lokalną – co roku organizujemy ,, Kiermasz świąteczny”, i ,,Festyn szkolny”, imprezy, które przyciągają do szkoły mieszkańców okolicznych osiedli, współpracujemy z pobliskimi przedszkolami.

ZAPRASZAMY !!!

NR KONTA RADY RODZICÓW SP1

RADA RODZICÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1

UL. NIEPODLEGŁOŚCI 47

41-106 SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

PKO BP I Oddział Bytom

Prezentacja dotycząca zakazu palenia tytoniu w Polsce.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika
41- 106 Siemianowice Śląskie