Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika.

Regulamin Rekrutacji 2016/2017

Regulamin Rekrutacji na rok szkolny 2016/17

załącznik nr 1 zgłoszenie (dla dzieci z rejonu)

załącznik nr 2 wniosek (dla dzieci spoza rejonu)

załącznik nr 3 oświadczenie (dla dzieci spoza rejonu).

Informacje dotyczące obiadów szkolnych

Prosimy rodziców o wpłacanie kwoty zawsze zgodnie z informacją o opłatach oraz  o terminowość wpłat.

Przypominamy, że w przypadku nieobecności dziecka w szkole, jest możliwość odliczenia należności za obiad, jeśli nieobecność  będzie zgłoszona w szkole pod nr telefonu 32 22014 84, 663383701 lub osobiście u intendentki szkolnej. Opłata za niewykorzystane obiady będzie odliczana od następnego dnia po zgłoszeniu i zmniejszona o ilość odliczonych obiadów w następnym miesiącu. Informujemy również o możliwości odliczenia  obiadów  w trakcie wycieczek i całodniowych wyjść szkolnych. Planowane wycieczki i wyjścia klasowe, rodzice zgłaszają w szkole pod nr telefonu 32 22014 84, 663383701 lub intendent szkoły co najmniej z tygodniowym wyprzedzeniem.  Nie będą odliczane nieobecności niezgłoszone lub zgłoszone po terminie.

Opłaty za obiady - marzec

Kwota za marzec 2016 r. wynosi 57,00 zł.

Termin wpłaty do 20 lutego 2016r.

Prosimy o terminowe wpłaty.

Wpłatę należy dokonać na rachunek bankowy szkoły:
89 1050 1214 1000 0023 6360 5169
W tytule płatności należy umieścić: " żywienie za miesiąc...", imię i nazwisko ucznia, klasę.

Harmonogram spotkań Rady Rodziców w roku szkolnym 2015/16:

12.01.2016r. godz.19.00

01.03.2016r. godz.19.00

05.04.2016r. godz.19.00

17.05.2016r. godz.19.00

14.06.2016r. godz.19.00

Zwrot kosztów uszkodzonego podręcznika "Nasz elementarz"

Informacja odnośnie zwrotu kosztów znajduje się tutaj.

Oferta szkoły

Wysoko wykwalifikowana kadra dba o harmonijny rozwój intelektualny, etyczny, emocjonalny i fizyczny naszych uczniów, o stworzenie szkoły przyjaznej dziecku.

Poza systematycznie modernizowanymi i doposażonymi salami lekcyjnymi uczniowie mają do dyspozycji dwie pracownie komputerowe, bibliotekę z centrum multimedialnym, świetlicę , stołówkę szkolną oraz dwie sale gimnastyczne : dużą – o bardzo wysokim standardzie i małą na zajęcia gimnastyki korekcyjnej

Stosujemy nowoczesne metody i formy pracy z dziećmi, biorąc pod uwagę zróżnicowanie potrzeb i zdolności uczniów, dążymy do zapewnienia warunków rozwoju każdemu z nich.

Twórcza kadra pedagogiczna realizuje założenia regionalnego programu wczesnej edukacji dzieci: PEWNIAK

Klasy I uczestniczą w projekcie edukacyjnym : ,,Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy ” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Formą uatrakcyjnienia procesu dydaktycznego są również organizowane co roku tzw. ,,żywe lekcje ” przyrody, historii, lekcje muzealne, spotkania z ciekawymi ludźmi, wyjścia do Planetarium Śląskiego, warsztaty ekologiczne, atrakcyjne wycieczki edukacyjne i krajoznawcze oraz wyjazdy uczniów klas trzecich na tzw. zieloną szkołę itp.

Stwarzamy uczniom możliwości do rozwoju zainteresowań i umiejętności. Służą temu zajęcia pozalekcyjne kół zainteresowań i artystycznych :
- Koło historyczne
- Koło j. angielskiego
- Koło przyrodnicze
- Koło informatyczne
- Kolo plastyczne
- Koło muzyczne
- Kolo teatralne
- Koło polonistyczne
- Koło matematyczne
- Koło origami
- SKS

Swoją wiedzą , uzdolnieniami i nabytymi umiejętnościami nasi uczniowie wykazują się podczas licznych szkolnych konkursów , które maja już wieloletnią tradycję. Co roku bierzemy także udział w konkursach miejskich, wojewódzkich i ogólnopolskich ( Kangur, Alfiki , Konkurs Interdyscyplinarny ), odnosząc znaczące sukcesy.

Dbamy o edukację kulturalną naszych podopiecznych – współpracujemy z DK ,,Chemik”, Centrum Kultury, Muzeum Miejskim, katowickimi kinami, Krakowską i Beskidzka Agencją Artystyczną , Narodowym Teatrem Edukacji z Wrocławia. Nasi uczniowie uczestniczą w cyklicznych zajęciach Małej Akademii Jazzu, spektaklach teatralnych i seansach filmowych.

Różnorodną ofertę edukacyjną wspomagamy również własna działalnością kulturalną – organizujemy liczne imprezy , w które angażujemy cała społeczność uczniowską- przedstawienia okolicznościowe, Święto Patrona, tzw. ,,Kolorowe dni ”,tematyczne dyskoteki, itp.

Przygotowujemy uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym. Od klasy I stwarzamy im warunki do nabywania umiejętności wyszukiwania, porządkownia i wykorzystywania informacji z Internetu i mediów.

Uczniowie potrzebujący wsparcia mogą liczyć na pomoc szkolnych pedagogów i reedukatorów . Indywidualne i grupowe zajęcia z nimi pomagają pokonać trudności i służą wyrównaniu szans.

Dbamy o zdrowie , rozwój fizyczny oraz kondycję i sprawność naszych uczniów. Prowadzimy gimnastykę korekcyjną, zajęcia rekreacyjno-ruchowe, organizujemy wyjazdy na narty, do Aquaparku, coroczny turniej unihocka, dzięki czemu nasi uczniowie od lat plasują się w sportowej czołówce miasta.

Jednym z naszych priorytetów jest integracja ze społecznością lokalną – co roku organizujemy ,, Kiermasz świąteczny”, i ,,Festyn szkolny”, imprezy, które przyciągają do szkoły mieszkańców okolicznych osiedli, współpracujemy z pobliskimi przedszkolami.

ZAPRASZAMY !!!

NR KONTA RADY RODZICÓW SP1

RADA RODZICÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1

UL. NIEPODLEGŁOŚCI 47

41-106 SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

PKO BP I Oddział Bytom

74 1020 2368 0000 2402 0417 8471

Prezentacja dotycząca zakazu palenia tytoniu w Polsce.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika
41- 106 Siemianowice Śląskie